Press conference University of Hasselt - Nato a Venezia / Open University of Diversity
June 23
Nato a Venezia
Voorstelling van ‘Open University of Diversity’
Kunstinstallatie Koen Vanmechelen
Agora – Campus Diepenbeek – Universiteit Hasselt
Vrijdag 24 juni 2011 om 12 uur
Op de 54ste Biënnale van Venetië verrast kunstenaar en UHasselt-eredoctor Koen Vanmechelen met een interactieve expo rond bioculturele diversiteit. Centraal staat het resultaat van zijn 15de kippenkruising: de Mechelse Fayoumi. “Een Biënnalekip op het snijvlak van Europa en Afrika”, zegt Koen Vanmechelen.
Van 4 juni tot 27 november 2011 organiseert Koen Vanmechelen in het Venetiaanse Palazzo Loredan een interactieve installatie / workshop rond biologische en culturele diversiteit. In dit project betrekt hij UHasselt-studenten en –professoren. Ook UHasselt-eredoctor en directeur van het Nationaal Park Hoge Kempen, Ignace Schops, werkt actief mee. Samen met de decanen van de faculteiten Wetenschappen en Geneeskunde belichamen zij de start van deOpen University of Diversity, die op 3 juni 2011 in Venetië werd gelanceerd.
Eredoctors Koen Vanmechelen en Ignace Schops, rector Luc De Schepper, en de decanen Piet Stinissen en Jean Manca willen u graag een en ander toelichten tijdens een persontmoeting op vrijdag 24 juni 2011 om 12 uur aan detijdelijk opgestelde kunstinstallatie op de agora van UHasselt. Ook studenten die deelnemen aan dit project zullen aanwezig zijn. De kunstinstallatie op de agora blijft toegankelijk tot en met vrijdag 8 juli 2011.





